Pushime

Planifikoni pushimin tuaj me kohë dhe përfitoni oferta me çmmime speciale për eraly booking  

Udhëtimet

Planifikoni pushimin tuaj me kohë dhe përfitoni oferta me çmmime speciale për eraly booking  

Ofertat

Oferta të ndryshme për vizita ditore në vendet më atraktive në vend dhe rajon me çmimet më të mira 

Shërbimet

Shërbime cilësore dhe staf i dedikuar për të pfruar cilësi dhe ekselencë të shërbimeve

Rrteh nesh

Sharr Travel si agjenci operon në vend tash e 15 vjet, duke u ofruar klientëve udhëtime dhe pushime të klasit të parë,

Hyrje në sistem

Çasje e kufizuar për agjentët e shitjes. Nëse i keni harruar të dhënat e hyrjes kontaktoni me ne

ofertë në napoli-amalfi-postianio-sorrento 4ditë 399€


NAPOLI-AMALFI-POSITANO-SORRENTO, 4 DITË €399

Pershkrimi:

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

Itinerari i fluturimeve:
3-6 Maj: €399
Tirana - Bari: 11:05-12:10.
Bari - Tirane: 23:05-23:55.

24-27 Maj: €399
20-23 Qershor: €439

 • Cmimi perfshin:
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Anija vajtje-ardhje ne Capri
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

 

Cmimi Nuk perfshin:

 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Taksa lokale për turistët

Programi:

 

Dita1:

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 09:15, 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë - Bari.
Mbërritja në Aeroportin e Barit ne oren 12:10.
Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. 
Transferta nga Napoli drejt Salernos.
Akomodimi ne hotel ne Salerno.

Day 2:

Mëngjesi në Hotel.
Nisja herët me autobus për në Sorrento.
Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj. 
Nisja me traget per ne ishullin Kapri.
Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit. Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
Kthimi me traget në Sorrento. 
Kthimi ne Hotel ne Salerno. 
Mbremje e lire.

 

Dita 3:

Mëngjesi në Hotel.
Vizite me anije Salerno-Positano-Amalfi-Salerno. (Opsionale me pagese ekstra)
Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.
Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.

Kthimi ne Hotel ne Salerno. 
Mbremje e lire.

Dita 4:

Mëngjesi në hotel.
Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.
Nisja nga Bari në orën 18:20.
Mbërritja ne Tiranë në orën 19:15

 SHENIM: Per personat te cilet nuk do te marin pjese ne xhiron opsionale me varke guida do t'iu sygjeroje disa vizita qe mund te kryejn individualisht me transport urban ose per pikat qe mund te vizitojne ne Salerno pergjate dites. 

INFORMACIONE TË RENDËSISHME

- Nëse krevati nuk do te jetë dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
- Akomodimi ne dhome single ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

- Për rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 2 jave para nisjes 

- Pagesa e bërë është e pakthyeshme.

- Agjencia nuk mban përgjegjësi për mbërritjen në destinacion apo ndryshimin e programit në varësi të kushteve atmosferike apo forca te ndryshme madhore.

- Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme siç janë: mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

- Nëse personi që udhëton me grupe nuk i ka mbushur 18 vjeç, dhe udheton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar (dy kopje)
- Pasaporta duhet të ketë minimalisht 3 muaj vlefshmëri në momentin që ktheheni nga udhëtimi
- Për cdo ndryshim në lidhje me oraret e fluturimit që mund të kryhen nga kompania ajrore, ju do të njoftoheni në kohë reale.
- Përzgjedhja e vëndeve në avion është rastesore në momentin e check in-it online. (Për vënde specifike ka kosto ekstra në varësi të fluturimit).

 
► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

► ORARET E TUREVE DO TE PERSHTATEN NE VARESI TE DATAVE